VECTO - systemy informatyczne

Vecto Cloud Backup

kompleksowe rozwiązania zabezpieczania danych w oparciu o produkty renomowanej firmy DELL EMC

Co otrzymasz?

Wykonanie do dwóch kopii zapasowych dziennie.

Brak przerw w dostępności usług - backup serwera i baz danych wykonuje się w tle.

W przypadku utracenia danych, możliwość przywrócenia pliku ze wskazanego backupu, bezpośrednio do komputera w ciągu kilku minut.

Codzienny raport backupów.

Jak działamy?

  • Wszystkie backup’y przechowywane są przez 14 dni. Po 14 dniach najstarsza kopia jest zastępowana najnowszą.
  • Proces backupu jest w pełni automatyczny i wykonywany bez ingerencji użytkownika zgodnie z ustalonym harmonogramem.
  • Dzięki zaawansowanemu algorytmowi deduplikacji backup nie zajmuje więcej niż 10 min.
  • Backup zasobów odbywa się w tle i nie wpływa na pracę użytkowników.
  • Nie stawiamy wymagań dotyczących łącza, możliwy jest backup przez połączenie GSM.
  • Warunkiem wykonania backupu jest podłączenie do internetu - nie ma znaczenia, czy komputer znajduje się w biurze, w domu czy za granicą.

Backup i archiwizowanie danych

"Backup" dotyczy tworzenia kopii bezpieczeństwa danych w celu ich odtworzenia po utracie lub uszkodzeniu, natomiast "archiwizacja danych" oznacza proces tzw. warstwowania danych, czyli ich dzielenia na dane aktywne, nieaktywne i referencyjne, a następnie zapisywania w odpowiednich obszarach zapisu. Proces archiwizacji danych od kopii bezpieczeństwa odróżnia to, iż dane archiwizowane są przenoszone (np. na inny nośnik), ale przeważnie są nadal dostępne dla użytkowników w postaci referencji do tych danych. W procesie tworzenia kopii bezpieczeństwa dane są kopiowane w inne miejsce i skopiowane dane nie są bezpośrednio dostępne dla użytkowników, ale pierwotne dane nadal pozostają w oryginalnym miejscu.

VECTO wdraża rozwiązania backupu i archiwizacji danych wiodących zwłaszcza w oparciu o produkty

Dell EMC Avamar

Kompleksowa ochrona z deduplikacją pozwalającą na redukcję miejsca w backupach dyskowych nawet dwudziestokrotnie. W różnorodnych konfiguracjach EMC Avamar to wygodna i skuteczna forma wraz z wielką oszczędnością kosztów.

Dell EMC Data Domain

Systemy macierzowej ochrony danych - to nowoczesne rozwiązania klasy Enterprise, dedykowane składowaniu i ochronie danych z wykorzystaniem ogromnych macierzy dyskowych. Dzięki nowoczesnym technologiom deduplikacji, interaktywnego zarządzania i magazynowania danych, konsolidacji zdalnych zasobów taśmowych oraz wydajnemu mechanizmowi Disaster Recovery, systemy Data Domain są najlepszym w swojej klasie rozwiązaniem dedykowanym dla wszystkich, którzy potrzebują szybkiego i bezpiecznego dostępu do danych, a także gwarancji szybkości ich odzyskania w kluczowych momentach.

Dell EMC Networker

Potężny i rozbudowany system, dedykowany do backupu i ochrony danych dużych i rozwijających się środowisk IT. Uniwersalny i skalowalny, łatwo rozbudowywany, elastyczny pod kątem wdrażania i łączenia z innymi rozwiązaniami EMC. Jest to najbardziej rozpoznawalny i najczęściej adaptowalny system ochrony danych.

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami

W celu zapewnienia najlepszej jakości oferowanych przez nas usług, dostosowanych do Państwa potrzeb, czyli udostępnienia funkcji naszych stron internetowych, personalizacji wyświetlanych treści i reklam oraz analizy wejść na nasze strony internetowe stosujemy opcjonalne pliki cookie.
Więcej o ciasteczkach