VECTO - systemy informatyczne

Systemy IT

Systemy IT

Optymalnie skonstruowane systemy IT zwiększają efektywność struktury informatycznej oraz optymalizują realizowane w niej procesy informatyczne. Wpływa to bezpośrednio na ograniczenie kosztów utrzymania całego systemu i umożliwia elastyczne dopasowanie do zmieniających się warunków biznesowych.

Tworzenie idealnych rozwiązań IT wymaga jednak wcześniejszej analizy potrzeb oraz ewentualnego badania aktualnie działającej infrastruktury.

Taki audyt specjaliści VECTO przeprowadzają bezpłatnie.

Co możemy zrobić dla Twojego biznesu on-line?

Bezpieczeństwo danych

Bezpieczeństwo danych

Backup
Zabezpieczamy dowolne ilości danych w krótkim czasie, bez wpływu na wydajność i obciążenie sieci oraz dostępność sklepu internetowego dla Klientów.

Oprogramowanie antywirusowe
Wdrażane przez nas systemy oparte są na bieżącej analizie behawioralnej i analizie plików w chmurze.

Bezpieczeństwo urządzeń mobilnych
Zabezpieczamy i eliminujemy zagrożenia bezpieczeństwa wynikające z obecności urządzeń mobilnych w systemie informatycznym. To one są często najsłabszym ogniwem w strukturze IT!

Obsługa informatyczna

Obsługa informatyczna

Szybkość reakcji
Gwarantowane w umowie krótkie terminy reakcji i maksymalny czas usunięcia zgłaszanych awarii - nawet do 15 minut!

Kompleksowość usługi
Realizujemy wszystkie zgłoszenia - od de-duplikacji serwerów do zainstalowania drukarki!

Oszczędność/redukcja kosztów
W porównaniu z koniecznością utrzymania etatów informatyka/ów po stronie Klienta. VECTO pracuje 24h/dobę, nie choruje i nie bierze urlopów!

Serwery dedykowane

Serwery dedykowane

Projektujemy, dostarczamy i wdrażamy
Indywidualnie dostosowana do potrzeb naszych Klientów infrastruktura serwerowa zapewnia wysoką dostępność, skalowalność oraz najwyższą niezawodność.

Dopasowane rozwiązania
Projektujemy optymalne rozwiązania szyte na miarę potrzeb Klientów z uwzględnieniem prognozowanych zmian w przyszłości.

Opieka powdrożeniowa
Zajmujemy się późniejszym zarządzaniem infrastrukturą serwerową.

Wirtualizacja

Wirtualizacja pozwala zwiększyć elastyczność i niezawodność środowisk informatycznych. Celem wirtualizacji jest optymalizacja środowiska informatycznego i zwiększenie efektywności istniejących komponentów infrastruktury IT. Wirtualizacja pozwala na integrację wielu niezależnie działających systemów informatycznych oraz na uruchomienie już zintegrowanego systemu na kilku fizycznych maszynach. Skutkuje to niższym kosztem eksploatacji infrastruktury oraz równomiernym wykorzystaniem jej zasobów. Dzięki wirtualizacji środowisko IT jest lepiej przygotowane do nieustannych zmian, jakie wynikają z ciągłej potrzeby dostosowania się do szybko zmieniających się warunków biznesowych.

Wdrażamy systemy wirtualizacji wiodących producentów, w tym:

VMware

VMware
jest światowym liderem w dziedzinie rozwiązań do wirtualizacji w zakresie od komputerów biurowych do centrów przetwarzania danych.

Hyper-V

Hyper-V
jako składnik systemu Windows Server pozwala na łatwe tworzenie elastycznych i bezpiecznych środowisk do utrzymania serwerów wirtualnych.

Rozwiązania mobilne

VECTO wdraża systemy Mobile Device Management, których podstawą jest sprzęt marki Samsung oraz sprawdzone i efektywne rozwiązania dostarczane przez Fancyfon. Jednym z nich jest FAMOC - stworzony do zarządzania flotą urządzeń mobilnych (telefonów komórkowych, smartfonów, tabletów). Pozwala sprawnie zarządzać wszystkimi urządzeniami mobilnymi w firmie od chwili aktywacji usług mobilnych, poprzez cały cykl życia urządzenia. FAMOC umożliwia zdalną instalację i aktualizację aplikacji, backup danych, stałe monitorowanie bezpieczeństwa oraz przejęcie zdalnej kontroli nad urządzeniem w celu usunięcia zaistniałych problemów.

Wdrożone systemów typu Mobile Device Management gwarantuje:

  • Poprawę wydajności firmy i wzrost efektywności pracowników.
  • Uproszczenie procesu wdrażania nowych rozwiązań mobilnych.
  • Usprawnienie procesów administracyjnych i serwisowych oraz centralizacja zarządzania.
  • Redukcję kosztów związanych z obsługą środowiska mobilnego i wsparciem technicznym.
  • Gwarancję prywatności i bezpieczeństwa danych spełniająca standardy wewnętrznej polityki firmy.

Dostawa serwerów

Projektujemy, dostarczamy i wdrażamy dla naszych Klientów infrastrukturę serwerową, która zapewnia wysoką dostępność, skalowalność oraz najwyższą niezawodność. Jesteśmy w stanie dostarczyć i z powodzeniem zaimplementować rozwiązania od najmniejszych jednoprocesorowych serwerów w obudowach typu tower, przez zwirtualizowane systemy wysokiej dostępności, aż po najwydajniejsze klastry obliczeniowe, składające się z dziesiątek bądź setek procesorów. Specjaliści z firmy Vecto są w stanie zapewnić Państwu komfort na wszystkich etapach realizacji zamówienia począwszy od prac projektowych, poprzez dostawę i wdrożenie, na dokumentacji i opiece powdrożeniowej kończąc.

Nasze atuty:

II linie wsparcia

Vecto Supprt Team
zdalny helpdesk dla użytkowników
Vecto Engineers
certyfikowani inżynierowie od zadań specjalnych

Elastyczność współpracy

nieszablonowe działanie, dostosowane do realnych potrzeb – indywidualnie konsultowanie SLA.

autorski system realizacji zdalnej pomocy

Zespół szanowanych ekspertów

jesteśmy Partnerem Merytorycznym ogólnopolskich konferencji Synergy Poland!

Potrzebujesz pomocy?

Skontaktuj się z nami!

W celu zapewnienia najlepszej jakości oferowanych przez nas usług, dostosowanych do Państwa potrzeb, czyli udostępnienia funkcji naszych stron internetowych, personalizacji wyświetlanych treści i reklam oraz analizy wejść na nasze strony internetowe stosujemy opcjonalne pliki cookie.
Więcej o ciasteczkach