VECTO - systemy informatyczne

Bezpieczeństwo danych

Bezpieczeństwo danych

20 inżynierów VECTO stoi na straży bezpieczeństwa informatycznego naszych Klientów. Monitorujemy i analizujemy cyberryzyka oraz dopasowujemy rozwiązania zwiększające ochronę danych. Robimy to nieszablonowo, dostrzegając indywidualne potrzeby każdej firmy i zagrożenia, wynikające ze specyfiki branży, a nawet kultury organizacji. Współpracujemy z najlepszymi producentami sprzętu i oprogramowania. Stale rozwijamy kompetencje naszego zespołu, zapewniając najwyższą jakość usług i merytoryczne wsparcie w dowolnych aspektach bezpieczeństwa IT.

Jak pracujemy?

Dbamy o wielowymiarowe bezpieczeństwo danych.

Wdrażamy szyte na miarę rozwiązania, które skutecznie redukują cyberryzyka.

Współpracujemy z gigantami globalnego rynku bezpieczeństwa IT.

Backup i archiwizowanie danych

"Backup" dotyczy tworzenia kopii bezpieczeństwa danych w celu ich odtworzenia po utracie lub uszkodzeniu, natomiast "archiwizacja danych" oznacza proces tzw. warstwowania danych, czyli ich dzielenia na dane aktywne, nieaktywne i referencyjne, a następnie zapisywania w odpowiednich obszarach zapisu. Proces archiwizacji danych od kopii bezpieczeństwa odróżnia to, iż dane archiwizowane są przenoszone (np. na inny nośnik), ale przeważnie są nadal dostępne dla użytkowników w postaci referencji do tych danych. W procesie tworzenia kopii bezpieczeństwa dane są kopiowane w inne miejsce i skopiowane dane nie są bezpośrednio dostępne dla użytkowników, ale pierwotne dane nadal pozostają w oryginalnym miejscu.

VECTO wdraża rozwiązania backupu i archiwizacji danych wiodących zwłaszcza w oparciu o produkty

Dell EMC Avamar

kompleksowa ochrona z deduplikacją pozwalającą na redukcję miejsca w backupach dyskowych nawet dwudziestokrotnie. W różnorodnych konfiguracjach EMC Avamar to wygodna i skuteczna forma wraz z wielką oszczędnością kosztów.

Dell EMC Data Domain

systemy macierzowej ochrony danych - to nowoczesne rozwiązania klasy Enterprise, dedykowane składowaniu i ochronie danych z wykorzystaniem ogromnych macierzy dyskowych. Dzięki nowoczesnym technologiom deduplikacji, interaktywnego zarządzania i magazynowania danych, konsolidacji zdalnych zasobów taśmowych oraz wydajnemu mechanizmowi Disaster Recovery, systemy Data Domain są najlepszym w swojej klasie rozwiązaniem dedykowanym dla wszystkich, którzy potrzebują szybkiego i bezpiecznego dostępu do danych, a także gwarancji szybkości ich odzyskania w kluczowych momentach.

Dell EMC Networker

potężny i rozbudowany system, dedykowany do backupu i ochrony danych dużych i rozwijających się środowisk IT. Uniwersalny i skalowalny, łatwo rozbudowywany, elastyczny pod kątem wdrażania i łączenia z innymi rozwiązaniami EMC. Jest to najbardziej rozpoznawalny i najczęściej adaptowalny system ochrony danych.

Przełom w walce z wirusami!

Webroot

Webroot SecureAnywhere to nowy wymiar ochrony dla małych i dużych przedsiębiorstw. Umożliwia centralne zarządzanie strukturą sieciową firmy z każdego miejsca na ziemi poprzez przeglądarkę www oraz kompleksową ochronę opartą na najpotężniejszej chmurze obliczeniowej Webroot Intelligence Network. Innowacyjne, ale niezwykle skuteczne w działaniu narzędzie znacznie skraca czas instalacji i skanowania oraz obniża koszty codziennej ochrony systemów. System gwarantuje bezpieczeństwo komputerów, ale i urządzeń mobilnych, które coraz częściej stanowią lukę w strukturze całego systemu informatycznego.

Za powszechnie stosowanym terminem "wirus" kryje się wszelkiego rodzaju szkodliwe oprogramowanie, które precyzyjnie wykorzystuje luki w zabezpieczeniach komputerów.

Skutkiem zainfekowania systemu może być kradzież lub zniszczenie cennych, zarówno firmowych, jak i prywatnych danych, wymuszanie wirtualnych okupów za dostęp do nich lub wykorzystanie komputerów do dalszych, przestępczych procederów.

Skala powstawania nowych wirusów jest tak duża, że dotychczasowe programy antywirusowe nie nadążają za aktywnością twórców szkodliwego oprogramowania. Tradycyjne metody ochrony komputerów, oparte na sygnaturze stają się nieefektywne. Hakerzy i cyberprzestępcy wykorzystują rozmaite techniki do przeprowadzania ataków typu zero-day, zanim użytkownicy zaktualizują sygnatury na swoich komputerach i urządzeniach mobilnych.

Forcepoint

Forcepoint to rozwiązania dla wszystkich firm i instytucji, które dysponują, gromadzą i przetwarzają informacje o szczególnej wadze - zarówno w kontekście konieczności zabezpieczania wrażliwych danych firmowych, jak i wszelkich informacji niejawnych. Wdrożenia tego typu narzędzi służą również realizacji wymogów, wynikających z ochrony danych osobowych i finansowych, a także regulacji stanowionych przez europejską dyrektywę RODO.

Forcepoint DLP złożony jest zarówno z komponentów DLP sieciowego (DLP Network), jak i DLP hostowego (DLP Endpoint). Oba rozwiązania wykorzystują wspólny model zasad, zapewniający przejrzystość i kontrolę ochrony danych w sieci i punktach końcowych. System skutecznie definiuje zakres chronionych danych w oparciu o wbudowane klasyfikatory dla popularnych typów danych. Narzędzie wyposażone jest również w bardziej rozbudowane funkcjonalności, jak np. mechanizm uczenia maszynowego (machine learing), a także możliwość automatycznej analizy tekstu w graficznych plikach OCR.

Rozwiązanie jest łatwe w konfiguracji i umożliwia idealne dopasowanie do specyfiki organizacji oraz procesów w niej funkcjonujących. Wpływa również na znaczącą redukcję kosztów administrowania incydentami typu DLP.

SonicWall

SonicWall to zapora nowej generacji. Zapewnia wgląd w aplikacje i dostarcza specjalistom sieciowym funkcjonalności, które umożliwiają przygotowanie dowolnej organizacji do wyzwań wynikających z rosnącej popularności przetwarzania danych w chmurze i technologii Web 2.0.

Firewalle SonicWall identyfikują i kontrolują wszystkie aplikacje używane w sieci. Dzięki rozpoznawaniu aplikacji na podstawie ich unikalnych sygnatur - a nie portów lub protokołów - dodatkowo kontrolujemy utrzymywanie zgodności z przepisami i redukujemy zagrożenia wycieku danych. Stworzenie zasad funkcjonowania aplikacji, zachowania użytkowników i innych zmiennych możliwe jest dzięki stałemu monitoringowi i wizualizacji ruchu aplikacji. W efekcie otrzymujemy elastyczną kontrolę, którą można dopasować do wszystkich wymagań sieciowych.

Wykorzystując obszerną, stale powiększającą się i automatycznie aktualizowaną bazę sygnatur aplikacji, SonicWall identyfikuje je na podstawie ich kodu, a nie tylko takich atrybutów, jak port źródłowy, port docelowy, czy typ protokołu. Dzięki temu możemy dowolnie dostosowywać funkcjonalności danej aplikacji. Przykładowo możemy zezwolić użytkownikom korzystanie z mediów społecznościowych, ale zablokować dostęp do gier na tego typu platformach. Wszystkie mechanizmy kontrolne są dostępne dla całego szyfrowanego ruchu TLS/SSL. Umożliwia to wizualizację efektów zastosowanych narzędzi kontroli, precyzyjnie definiując wykorzystanie aplikacji przez użytkowników, a także optymalizując ruch i przepustowość sieci.

Flowmon

Flowmon to innowacyjny system do monitorowania i zabezpieczania sieci IT. Bazuje na technologii analizy przepływów IP i pozwala na stały podgląd całego ruchu sieciowego. Administrator otrzymuje zatem informację o wykorzystanych protokołach, czasie trwania sesji, ich uczestnikach, a także ilości przesłanych danych. Tego typu informacje umożliwiają analizę bieżącego obciążenia sieci, zwiększają bezpieczeństwo, a także identyfikują potencjalne wewnętrzne i zewnętrzne próby naruszenia integralności danych.

Atutem Flowmon jest bezproblemowa instalacja w dowolnej, istniejącej infrastrukturze IT. Rozwiązanie wypełnia wszelkie kryteria prawne, związane z koniecznością zabezpieczania przechowywanych informacji. Dzięki wykorzystaniu skalowalnej architektury, opartej na sondach i kolektorach, Flowmon eliminuje podejrzane działania, ataki i wszelkie zagrożenia, którym udało się ominąć tradycyjnie stosowane zabezpieczenia.

Barracuda

Ponad 200.000 międzynarodowych klientów polega na Barracuda w zakresie ochrony swoich firm przed różnorodnymi zagrożeniami internetowymi.Firma nieustannie wprowadza innowacje, aby już dziś dostarczać technologie bezpieczeństwa przyszłości. Barracuda oferuje łatwe w obsłudze i przystępne cenowo rozwiązania w zakresie bezpieczeństwa i ochrony poczty elektronicznej, aplikacji, bezpieczeństwa w chmurze, bezpieczeństwa sieciowego i ochrony danych.

Bezpieczeństwo poczty elektronicznej

Ponad 75% ukierunkowanych cyberataków rozpoczyna się od wiadomości e-mail. Ataki te zakłócają działalność biznesową, powodują straty finansowe i zagrażają integralności firmy. Barracuda chroni infrastrukturę poczty elektronicznej przedsiębiorstw za pomocą wielu warstw zabezpieczeń, w tym przez bramę ochronną, ochronę poczty elektronicznej, ochronę przed oszustwami i podnoszenie świadomości użytkowników w zakresie bezpieczeństwa.

Bezpieczeństwo danych

Nowoczesne złożone infrastruktury i ukierunkowane cyberataki wymagają kompletnej strategii tworzenia kopii zapasowych, która chroni dane, niezależnie od tego, czy są one przechowywane lokalnie, czy w chmurze. Rozwiązanie Barracuda Backup jest łatwe w konfiguracji i zarządzaniu, a także stanowi prawdziwe rozwiązanie typu „skonfiguruj i zapomnij", zapewniające całkowity spokój ducha.

Bezpieczeństwo sieci

Eliminuj zaawansowane zagrożenia i zagrożenia zero-day, które omijają tradycyjne IPS i silniki antywirusowe, dzięki inteligentnie zintegrowanej technologii firewalla Barracuda CloudGen Firewall. Korzystaj z profilowania aplikacji, zapobiegania włamaniom, filtrowania stron internetowych, zaawansowanej ochrony przed zagrożeniami i złośliwym oprogramowaniem, antyspamu i pełnej kontroli dostępu sieciowego.

Bezpieczeństwo aplikacji

WAF skupia swoje działania na ochronie stron WWW, czyli jednym z najczęstszych celów hakerów, którzy poprzez ingerencję w witryny, bazy danych i zawartość aplikacji dokonują kradzieży danych lub innych oszustw. Takie działania nie tylko niszczą reputację firmy, ale narażają ją na ogromne straty, zarówno wynikające z ochrony danych, jak i przywrócenia poprawnego działania aplikacji. WAF zapewnia ochronę przed takimi atakami jak np. SQL Injection, Cross Site Scripting, Directory Traversal oraz Command Injection, które w efekcie mogą prowadzić do wycieków danych, podmiany stron WWW, kradzieży tożsamości, umieszczenia stron phishingowych lub rozsyłania spamu za pośrednictwem skryptów.

Nasze atuty:

II linie wsparcia

Vecto Supprt Team
zdalny helpdesk dla użytkowników
Vecto Engineers
certyfikowani inżynierowie od zadań specjalnych

Elastyczność współpracy

nieszablonowe działanie, dostosowane do realnych potrzeb – indywidualnie konsultowanie SLA.

autorski system realizacji zdalnej pomocy

Zespół szanowanych ekspertów

jesteśmy Partnerem Merytorycznym ogólnopolskich konferencji Synergy Poland!

Potrzebujesz pomocy?

Skontaktuj się z nami!

W celu zapewnienia najlepszej jakości oferowanych przez nas usług, dostosowanych do Państwa potrzeb, czyli udostępnienia funkcji naszych stron internetowych, personalizacji wyświetlanych treści i reklam oraz analizy wejść na nasze strony internetowe stosujemy opcjonalne pliki cookie.
Więcej o ciasteczkach