VECTO - systemy informatyczne

VECTO z certyfikatem partnerstwa Zabbix!

10-02-2023

VECTO umacnia swoje pozycję na rynku ochrony danych i zwiększa katalog proponowanych rozwiązań w zakresie cyberbezpieczeństwa. Spółka dołączyła do europejskich partnerów Zabbix i jest czwartym, polskim podmiotem w gronie firm, których kompetencje zostały potwierdzone oficjalnym certyfikatem.

Zabbix to rozproszone rozwiązanie do monitorowania klasy korporacyjnej typu open source, przeznaczone do kontroli i śledzenia wydajności oraz bieżącej dostępności serwerów sieciowych, urządzeń, usług i całej infrastruktury IT. Umożliwia ono również błyskawiczne rozpoznanie problemów i zdarzeń, które mogą doprowadzić do zagrożenia integralności systemu, danych lub zatrzymania procesów. Rozwiązanie jest w pełni skalowalne, mogą z niego korzystać zarówno małe i średnie przedsiębiorstwa, jak i duże firmy wszystkich branż. Zgodnie z zapowiedzią VECTO, funkcjonalności Zabbix zostały wykorzystane do optymalizacji rozwiązania VITSM - Vecto IT System Management. To autorski koncept technologiczny zapewniający pełną opiekę informatyczną firm, który umożliwia w szczególności analizę całej infrastruktury IT pod względem zdarzeń w systemach informatycznych.

Od wielu lat wspieramy rodzime firmy w tych obszarach IT, które mają bezpośrednie przełożenie na wzmacnianie konkurencyjności polskiego biznesu oraz znacząco zwiększają efektywne przygotowanie do zagrożeń wynikających z cyberprzestępczości. Funkcjonalność oraz wszechstronności rozwiązania Zabbix wpisuje się zatem w te cele i jestem przekonany, że nasze kompetencje, potwierdzone stosownym certyfikatem, przyniosą wiele korzyści polskim przedsiębiorstwom i instytucjom, które rozumieją potrzebę wdrażania innowacyjnych rozwiązań zapewniających stały monitoring wszystkich zdarzeń w systemach IT. To ważny element zadbania o bezpieczeństwo danych i ciągłości procesów. Doskonale rozumiemy również, że choć Zabbix działa na licencji OpenSource, to kluczowym elementem oprogramowania tej klasy jest dostępność profesjonalnego wsparcia technicznego, świadczonego w określonym czasie i na zasadach określonych w SLA.

- mówi Maciej Zajączkowski, dyrektor sprzedaży w VECTO.

Zabbix LLC powstała w 2005 roku. Jest globalną firmą programistyczną z siedzibą w Stanach Zjednoczonych, Europie i Japonii.
W celu zapewnienia najlepszej jakości oferowanych przez nas usług, dostosowanych do Państwa potrzeb, czyli udostępnienia funkcji naszych stron internetowych, personalizacji wyświetlanych treści i reklam oraz analizy wejść na nasze strony internetowe stosujemy opcjonalne pliki cookie.
Więcej o ciasteczkach