VECTO - systemy informatyczne

Dell EMC PowerProtect - nowy poziom zabezpieczeń

20-05-2021

Według dostępnych analiz, wydatki użytkowników na usługi w chmurze w 2021 roku wzrosną o 23 proc. Oznacza, to że klienci przeznaczą na chmurę aż o ok. 62 mld dol. więcej niż w ub.r. (łącznie 332,3 mld dol.). Znaczenie tej technologii sukcesywnie rośnie, choć wciąż wielu dyrektorów IT sceptycznie odnosi się do kwestii bezpieczeństwa i niechętnie decyduje się na migrację do chmury kluczowych obciążeń. Naprzeciw tym obawom wychodzi koncern DELL Technologies.

Pandemia dowiodła, że rozwiązania chmurowe mają duży potencjał, a to z kolei zainspirowało środowisko IT do rozwoju technologii konteneryzacji, wirtualizacji czy przetwarzania brzegowego. Efektem tych prac jest nowe rozwiązanie w obszarze ochrony danych, sygnowane przez koncern DELL Technologies, które uwzględnia innowacyjną usługę tworzenia kopii zapasowych, z uwzględnieniem rosnących potrzeb użytkowników Google Cloud i AWS. Inżynierowie DELL EMC dostrzegli bowiem, że wiele popularnych aplikacji SaaS, takich jak Microsoft 365, Google Workspace i Salesforce nie zapewnia natywnych usług ochrony danych. Stworzono zatem rozwiązanie, które z powodzeniem obsługuje aplikacje SaaS bez konieczności zwiększania zasobów całej infrastruktury IT. Dell EMC PowerProtect Backup Service może również chronić dane na urządzeniach końcowych, takich jak komputery stacjonarne i laptopy.

Głównymi atutami nowej usługi jest możliwość jej wdrożenia zaledwie w ciągu kilku minut i w zasadzie nieograniczona skalowalność. Kompleksowa usługa PowerProtect Backup obejmuje 3 rozwiązania - PowerProtect Backup Service dla aplikacji SaaS - chroni M365, Google Workspace i Salesforce. PowerProtect Backup Service przeznaczony jest dla użytkowników końcowych i skutecznie chroni komputery stacjonarne, laptopy i urządzenia mobilne. I wreszcie PowerProtect Backup Service, który stworzono z myślą o obsłudze rozwiązań hybrydowych, obejmujących data center, środowiska zwirtualizowane, bazy danych, serwery plików i NAS.

Usługa Dell EMC PowerProtect jest już w ofercie VECTO, wieloletniego partnera DELL Technologies w Polsce.

W celu zapewnienia najlepszej jakości oferowanych przez nas usług, dostosowanych do Państwa potrzeb, czyli udostępnienia funkcji naszych stron internetowych, personalizacji wyświetlanych treści i reklam oraz analizy wejść na nasze strony internetowe stosujemy opcjonalne pliki cookie.
Więcej o ciasteczkach